Afrique International - Szabadkikötő SE 1-2 (0-1)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 6. forduló

Vezette: Vörös Zoltán; Partjelzők: Zimonyi Péter, Tamássy Attila; Ellenőr: Suscsák János; Szövetségi Ellenőr: Bászler Géza
Szabadkikötő SE: 1 Nagy Imre - 88 Tusják Balázs, 6 Rácz László, 15 Juhász Attila, 21 Mihalik Zsolt - 17 Makra Márk, 3 Vígh Sándor, 20 Tollas Gábor, 2 Tollas Csaba, 5 Benkovics Attila - 8 Bita Árpád
Gólszerzők: Tollas Gábor a 40., Rácz László a 63. percben
Sárga lap: Mihalik Zsolt a 72., Benkovics Attila a 29. percben

Percről-percre:
13. perc: A hazaiak 9-es számú játékosának tizenhatosról elresztett kapáslövése a keresztlécről kapusunk ölébe pattant.
22. perc: Tollas Csaba kapott kitünő labdát a bal oldalon, "betört fényes nappal" a tizenhatoson belülre, ám lövése a kapufa mellett két centiméterrel pattant a játéktéren kívülre.
29. perc: Tusják Balázs lopakodott előre a jobb oldalon, 18 méterről megeresztett lövése épphogy elkerülte az afrikaiak kapuját.
40. perc: Makra Márk bolondította meg a védőket, kisodródott helyzetben azonban középre lőtt, ahol a védő kezéről a kapu előtt álló Tollas Gáborhoz került a labda, aki kíméletlenül kihasználta a helyzetet. 0-1
63. perc:
Letámadást követően Bita Árpád fülelt le egy labdát, eltolta a kifutó kapus mellett, aki eltarolta Árpit. A bíró azonnal a tizenegyespontra mutatott, és a megítélt büntetőt Rácz László váltotta gólra. 0-2
65. perc: A hazaiak színesbőrű játékosa kegyetlenül, törlesztés gyanánt Tollas Gábor után rúgott. A bíró észrevette, és azonnal kiállította a megvadult játékost.
69. perc: Rácz László sistergős bombája került el centikkel a kaput.
78. perc: Egy jobboldali beadást követően az üresen hagyott hazai játékos bólintott a kapuba. 1-2
82. perc: Kapusunk kiejtette a kezéből a labdát, a labdára lecsapó afrikai csatár lövését azonban Juhász kifejelte a gólvonalról.

Szurkolói vélemény:
Csere nélkül, idegenben óriásit küzdőtt, és apokaliptikus győzelmet aratott csapatunk. A múlt heti kudarcok után nagyon jót tett ez a győzelem az ellen a csapat ellen, akik BLSZ IV-ből indulva, veretlenül jutottak fel a BLSZ I/b. osztályába.