Budapest-bajnokság I/b. osztály, 11. forduló
2010. október 30., szombat 14:30

Szabadkikötő út, 10 néző
Vezette: Kása Krisztián; Asszisztensek: Lovász  László, Gál Péter
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 21 Mihalik Zsolt, 15 Juhász Attila, 6 Rácz László, 88 Tusják Balázs - 3 Vígh Sándor, 14 Geszler Béla, 16 Szeiler József - 20 Tollas Gábor, 5 Benkovics Attila - 2 Tollas Csaba
Csere: Szeiler József és Tusák Balázs helyett (8) Bita Árpád illetve (9) Kruppai János a 60., Geszler Béla helyett (17) Makra Márk az 55., Tollas Csaba helyett (10) Baksa Sándor a 80. percben
Sárga lap: Tollas Csaba a 2., Mihalik Zsolt a 80., Tollas Gábor a 89. percben
Gólszerző: Rácz László a 26., 35.; Tollas Csaba a 75. percben

Percről percre:
2. perc: Tollas Csaba rúgta el a labdát a sípszó pillanatában, azonban a spori úgy ítélte meg, hogy sípszó után történt a mozzanat, ezért sárga lapot adott.
10. perc: Tollas Gábor lövését szedte ki a hosszúból a kapus.
26. perc: Rácz László végezte el a jogosan megítélt szabadrúgást 30 méterről. A lövés annyira pontos és erős volt, hogy a vendégek kapusának esélye nem volt a védésre. Apokaliptikusan nagy gól! 1-0
35. perc: A bal összekötő helyéről kaptunk szabadrúgást kb. 20 méterre a kaputól. Rácz László ezúttal a hosszú felső sarkot célozta, hibátlan lövésével kiszedte a pókhálót a "pipából". 2-0
50. perc: Tollas Csaba kapott óriási kiugratást, ám lövését a kapus hatalmas bravúrral kiszedte a hosszúból.
54. perc: Szintén Tollas Csaba kapott remek labdát, a védő szorongatásában - látván, hogy a kapus kint áll kapujából - kapura emelte a labdát. Emelése a felső lécről a kapus ölébe hullott.
66. perc: Rácz László végzett el szabadrúgást a saját térfeléről(!!!). Észrevette, hogy kint áll a kapus, ezért 60 méterről kapura lőtte a labdát, amely centikkel ment a kapu mellé. Ha beljebb megy egy centivel, a vendégek kapusának esélye sincs védeni.
75. perc: A saját térfeléről induló Tollas Csaba ziccerben vezethette rá a labdát a vendégek kapusára, elfektette őt, majd higgadtan a hálóba gurított. 3-0

Szurkolói vélemény:
Megérdemelt, sima győzelem volt, két világklasszis góllal. A helyenként nagyon nyomó MAFC gárdája (első félidő eleje, második félidő eleje) uralta a játékot, ám helyzetig, veszélyes szituációig nem tudtak eljutni. Csapatunk a meccs fennmaradó részében átvette az irányítást és a kinyilt MAFC ellen kontrából eldöntötte a meccset! Nagyszerű győzelem volt!