2009. szeptember 12., szombat 17:00

Bogdánfy út, 50 néző
Vezette: Kása Krisztián Partjelzők: Somoskői Tamás, Noszlopy Gábor

Szabadkikötő SE: 1 Nagy Imre - 9 Kruppai János, 5 Juhász Attila, 6 Rácz László, 21 Mihalik Zsolt - 20 Tollas Gábor, 10 Baksa Sándor, 24 Benkovics Attila, 2 Tollas Csaba - 8 Bognár Csaba, 7 Béres Zoltán
Csere: Tollas Csaba helyett (15) Trpik Márk az 57., Baksa Sándor helyett (4) Geszler Béla a 66., Benkovics Attila helyett (3) Németh Béla a 73. percben
Sárga lap: Béres Zoltán a 28., Benkovics Attila a 41. percben
Gólszerző: Bognár Csaba a 4. percben

Percről-percre:
4. perc:
 Kruppai János fűzte át magát a középpályán két hazai közt, majd zseniális labdát adott Bognár Csabának, aki begyalogolt vele a kapuig, majd kilőtte a rövid sarkot. 0-1
15. perc:
 Egy szöglet után a hazaiak játékosa jól ugratta ki csapattársát, aki kifutó kapusunk mellett a hálóba lőtt. 1-1
25. perc: Béres Zoltán kapott egy ívelt labdát, mellre vette, majd fordulásból kapura tűzte. A veszélyesen csapódó lövést a kapus csak hatalmas bravúrral tudta szögletre menteni.
28. perc: Béres Zoltán kapott azért sárga lapot, mert a hazaiak belérúgták a szabadrúgást.
39. perc: Béres Zoltán lökték fel a BEAC kapuja előtt 20 méterrel. A szabadrúgást Rácz László végezte el, ám lövése a keresztlécről kifele pattant.
41. perc: Benkovics Attila egy brutális belépő után kapott sárgát.
65. perc: Rácz László 30 méterről elvégzett szabadrúgását a kapus csak nagy bravúrral tudta hárítani.
85. perc: Németh Béla adott kitűnő labdát Bognár Csabának, akinek a lövése csak centikkel kerülte el a felső lécet.

Szurkolói vélemény:
Egy elég jó iramú és hangulatú mérkőzésen sajnos csak döntetlent értünk el egy nagyon fiatalokból álló csapat ellen. Azért írom, hogy sajnos, hiszen a helyzetek és a tudás alapján megérdemelt lett volna az egygólos győzelem, de ne legyünk telhetetlenek, idegenben jó az 1 pont is.