9. forduló, 2010. október 17., vasárnap 14:30

Vezette: Fenyvesi Péter Bence Asszisztensek: Kovács Péter, Nyekita Brúnó László
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 21 Mihalik Zsolt, 15 Juhász Attila, 6 Rácz László, 14 Geszler Béla - 3 Vígh Sándor, 20 Szeiler József, 9 Tollas Gábor, 8 Bita Árpád - 16 Pecha László - 2 Tollas Csaba
Gólszerző: Mihalik Zsolt a 92. percben
Sárga lap: Geszler Béla a 63., Vígh Sándor a 84., Mihalik Zsolt a 92. percben
Csere: Bita Árpád helyett (13) Jean Claude M'Bemba a szünetben, Tollas Csaba helyett (7) Béres Zoltán a 63., Szeiler József helyett (17) Makra Márk a 66.,  Geszler Béla helyett (88) Mácsik Péter a 81. percben

Percről percre:
13. perc: Egy baloldali beadást követően Szeiler József akrobatikus mozdulattal, csukafejessel veszélyeztetett, ám a budaiak kapusa nagy bravúrral hárított.
20. perc: Távoli bombát követően Nagy Imre világklasszis bravúrral védett.
25. perc: Rácz László bombája a sorfalról lepattant.
50. perc: Szintén egy távoli bombát követően Nagy ismét klasszis bravúrt mutatott be.
59. perc: Szögletet követő lövést a gólvonalon álló Geszler lábbal kivédte, az ismétlést pedig a remek formában védő Nagy szögletre ütötte.
68. perc: Egy kiugratásból lódult meg a vendégek játékosa, akinek lövését Nagy reflexből, elképszető módon hárította.
78. perc: Makra tört be a tizenhatoson belülre, ahol buktatták. A tizenegyes elmaradt.
81. perc: Rácz szabadrúgása miliméterekkel kerülte el a hosszú felső sarkot.
85. perc: Vígh lövését védte a vendég kapus.
92. perc: Érdekes jelenetek. Kiguroló labdába, senkitől sem zavartatva a vendégek védője beleért, így szöglet következett. A szögletet Pecha adta be, az előre sunnyogó Juhász belecsúsztatott, a Kikötő egykori sztárjátékosa, Jean Claude M'Bemba kapura fejelte. A fejes a kapufáról kijött, ám az elől tartózkodó Mihalik Zsolt fél méterről a kapuba lőtte a labdát. 1-0

Szurkolói vélemény:
Egy igazi brusztos, hajtós meccsen megérdemelten nyertünk. Különösen széppé teszi a győzelmet az utolsó percben szerzett gól, illetve kapusunk Nagy Imre parádés védései. Hajrá Kikötő!