Budapest-bajnokság I/b. osztály, 3. forduló

Tábor utca, 50 néző
Vezette: Csete Csongor Partjelzők: Várhegyi Károly, Tamássy Attila
Szabadkikötő SE: 12 Tusják Balázs - 10 Varró Nándor, 15 Juhász Attila, 6 Rácz László, 21 Mihalik Zsolt - 3 Vígh Sándor, 2 Tollas Csaba, 20 Tollas Gábor, 9 Kruppai János - 8 Bita Árpád, 7 Béres Zoltán
Gólszerzők: Tollas Csaba a 69., Rácz László a 80. percben
Csere: Kruppai János helyett (17) Makra Márk a 67., Bita Árpád helyett (4) Udvardi Gábor a 78. percben

Percről-percre:
28. perc: Egy szabadrúgást követően Tusjáknak kellett bravúrral védenie.
56. perc: Tollas Gábort könyökölték gyomorszájon, a bíró azonban nem adott lapot az elkövetőnek.
66. perc: A földön elcsúszó hazai védő utolsó emberként kézzel ütötte el a labdát. Érdekes módon ez a szabálytalanság is büntetlenül maradt.
69. perc: Egy tetszetős támadás után Béres adott kitünő labdát a leshatárról kiugró Tollas Csabának, aki a kiérkező kapus mellett a hosszúba pörgette a labdát. 0-1
73. perc: A hazaiak csatára éppencsak mellé lőtt.
76. perc: Egy hazai támadást követően Varró mentett a gólvonalról.
80. perc: 18 méterről Rácz László végzett el szabadrúgást, lövése olyan irdatlan erejű és pontos volt, hogy a hazaiak kapusának esélye sem volt kiszedni a jobb felső sarokból. 0-2
92. perc:
20 méterről elvégzett szabadrúgás csapódott a bal alsó sarokba. 1-2

Szurkoló vélemény:
A mérkőzés nagyon hajtós, kimondottan kűzdős volt, viszonylag kevés helyzettel. Már az első félidőben kitűnt, hogy a Szabadkikötő gárdájának van több keresnivalója, hiszen mind támadásépítésben, mind összejátékban és küzdelemben felülmúlta hazai gárdát. A mérkőzés végére a viszonylag sok bírói hosszabításnak köszönhető izgalmassá vált a meccs, de elmondhatjuk, hogy megérdemelten nyert a Kötő! A meccs érdekessége, hogy nem kapott senki sem lapott a Szabadkikötő gárdájából.