2009. szeptember 5., szombat 11:00

Szabadkikötő út, 30 néző
Vezette: Szomjú Richárd Asszisztensek: Kis Tamás László, dr. Kreisz Gyula Máté
Szabadkikötő SE: 12 Tusják Balázs (Rácz L. '65) - 21 Mihalik Zsolt, 5 Juhász Attila, 6 Rácz László, 9 Kruppai János - 17 Telegdi Gergő, 20 Tollas Gábor, 2 Tollas Csaba, 3 Vígh Sándor - 7 Béres Zoltán, 8 Bognár Csaba
Csere: Tollas Csaba helyett (11) Ivancsó Imre a szünetben, Béres Zoltán helyett (10) Baksa Sándor az 59., Kruppai János helyett (4) Geszler Béla a 63., Tusják Balázs helyett (15) Trpik Márk a 65. percben
Sárga lap: Tollas Gábor a 42. percben reklamálásért
Piros lap: Telegdi Gergő az 57. percben - törlesztésért
Gólszerzők: Bognár Csaba az 1., Mihalik Zsolt a 36., 48., 87., Tollas Gábor a 73., Trpik Márk a 86. percben

Percről-percre:
59. másodperc: Bognár Csaba kapott óriási labdát a jobb oldalon a kapuval szemben, átvette, tolt rajta egyet, majd a jobb felsőbe bombázott. 1-0
10. perc: Béres Zoltán kapott kiugratást, ziccerben ment a kapusra, ám védője utolérte őt, és így már csak sajnos - szorongatott helyzetben - a kapu mellé tudott lőni.
22. perc: Szintén Béres Zoltán kapott ismét kiugratást Bognár Csabától, megindult vele, de sajnos ismét csak a kapu mellé lőtt.
36. perc: Egy szöglet után Mihalik Zsolt elé pattant a labda, aki 25 méterről, jobb külsővel iszonyatos, védhetetlen bombát eresztett a jobb alsó sarokba. 2-0
40. perc: Béres Zoltán ismét ziccert hibázott.
48. perc: Vígh Sándor beadását követően Mihalik Zsolt teljesen tisztán, csukafejessel hintette be saját maga második, a Kötőnek pedig a harmadik gólját. 3-0
57. perc: Támadásunk közepette a félpályánál -tehát a labdának köze nem volt az esethez - Telegdi Gergőt a vendégek 11-es számú játékosa szándékosan, hátulról fejenütötte. A kitört dulakodás után a bíró kiállította az ütő játékost és érthetetlenül szintén idő előtt a zuhanyzóba küldte Telegdit is. A bírók nem tudták megmondani, miért is állították ki Gergőt.
65. perc: Tusják Balázs futott ki a kapujából, hogy tisztázzon, de ahelyett, hogy egyből elrúgta volna a labdát, kicselezte a csatárt. A csatár ezt zokonvette és kapusunk után rúgott, aki lesérült, de a bíró felháborító módon továbbot intett. Szerencsére nem tudták értékesíteni a helyzetet a vendégek, de nem maradt kapusunk, így Rácz László állt be a kapuba és Tusják helyére Trpik Márk jött be.
73. perc: Tollas Gábor kapott remek labdát, csinált két cselt, majd az elfektetett játékosok mellett a kapuba lőtt. 4-0
75. perc: A vendégek kaptak jó helyről szabadrúgást, amelynek elvégzése után Rácz László, a védőből lett kapus hatalmas bravúrral védett.
77. perc: Rácz László parádé! Az alkalmi kapus épp egy 100%-os ziccert ment szögletre.
86. perc: Egy szöglet után Juhász csúsztatta tovább a labdát, az érkező Trpik Márk pedig kapásból kilőtte a felső sarkot. Védhetetlen bomba volt. 5-0
87. perc: Mihalik Zsolt cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd feltéve a tortára a meggyet, megszerezte a meccsen a harmadik gólját, így klasszikus mesterhármast szerzett. 6-0
89. perc: Rácz a jobb felső sarokból üti ki a labdát.

Szurkolói vélemény:
Magabiztos, fölényes győzelmet aratott csapatunk a szebb napokat is megélt Duna SK csapata ellen. Sajnos a sima győzelem ellenére értek minket kellemetlen dolgok is, mint például, hogy kapusunk megsérült - és a vendégek játékosa büntetlenül séríthette le kapusunkat - és hogy egyik legtehetségesebb, és legújabb játékosunkat azért állították ki, mert leütötték. Egyszerűen döbbenetes, hogy kiállították, a bírók nem tudtak választ adni rá, miért is állították ki. A magyarázat ennyi volt: "a piros lapnak mindig van valami oka".
Pozitív viszont a meccsben az, hogy Bognár Csaba zsinorban harmadik meccsén eredményes, és az eddig gyengébb teljesítményt nyújtó Mihalik Zsolt mesterhármast szerzett jobbszélső védő létére. Csak így tovább, srácok!