43. számú Építők SK - Szabadkikötő SE 2-3 (0-1)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 28. forduló
2011. május 29., vasárnap, 19:00

Könyves Kálmán körút, Siketek pálya, 50 néző
Vezette: Kovács Imre ifj. Asszisztensek: Baghy Csaba, Rózsa Norbert
Szabadkikötő SE: 12 Tusják Balázs - 9 Kruppai János, 6 Rácz László, 15 Juhász Attila, 21 Mihalik Zsolt - 8 Bita Árpád, 11 Kiss István, 7 Benkovics Attila, 3 Vígh Sándor, 10 Baksa Sándor - 20 Tollas Gábor
Csere: Kruppai János helyett (17) Makra Márk a 66., Baksa Sándor helyett (4) Szilasi László a 75., Szilasi László helyett (24) Szeiler József a 90. percben
Sárga lap: Kiss István a 62. percben
Gólszerzők: Rácz László a 11., Tollas Gábor a 74., Vígh Sándor a 87. percben

Összefoglaló:
A mérkőzés közepes iramban kezdődött, a hazaiak többet kezdeményeztek, ám a jól szűrő középpályánk, illetve az első félidőben hiba nélkül dolgozó védelmünk elhárította az összes veszélyhelyzetet, kapusunknak nagyobb bravúrt nem kellett bemutatnia. Az első Kikötő gólra 11 percet kellett várni, amikor is egy tetszetős akció végén a hazai védő kezére pattant a labda, a közelben álló bíró ezt kiszúrta és a tizenegyes pontra mutatott. Az örökifjú Rácz László állt a labda mögé és magabiztosan lőtte ki a bal alsó sarkot. A kapus nyújtózkodott érte, jó irányba ment, ám a klasszis nem hibázott. 20 perc elteltével Bita harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon. Kiss állt a labda mögé, lövése centikkel kerülte el a hosszú sarkot, ha kaput talál a hazai portásnak esélye nem lett volna a védésre.

Sajnos a második félidő nagyon rosszul kezdődött számunkra. Először a hazai játékos 18-ról, tisztán tekert a bal felső sarokba, majd egy szögletetet követő kipattanóból lőttek a tömörülő játékosok fölött a kapuba. Ekkor úgy hittük, a mérkőzés elúszott, hiszen 2-1 után Tusják ziccerben védett óriásit,  ám a csapat új erőre kapott, amihez a vendégek közreműködése is kellett, ugyanis Baksa egy ellenféltől kapott labdával ugratta ki Tollast, aki a kapus hóna alatt a kapuba durrantott. Az eredmény egál, és érezhető volt, hogy most a Kikötő csapata van lélektani előnyben, márcsak azért is, mert a hazai játékosok az egész meccs folyamán a játékvezetővel foglalkoztak - személy szerint csodálom, hogy egy-egy fehér mezes játékos hogy nem kapott sötétebb színű lapot - amely az egyenlítő gól után hatványozódott.. Ezt gólra is váltotta a csapat, hiszen Kiss szabadrúgását még óriási bravúrral hárította a kapus, de az érkező Vígh 1 méterről a kapuba bombázott.

Kellett ez a győzelem, mint egy falat kenyér, így életben maradtak a remények, hogy ebben az osztályban folytatjuk a következő idényben is. Elismerés illeti a csapatot, hiszen óriásit küzdve, végigbrusztolva a mérkőzésen értékes három pontot gyűjtött be.