Budapest-bajnokság I/b. osztály, 8. forduló
2010. október 09., szombat 17:00

Siketek pálya, 20 néző
Vezette: Csibra Gábor, Asszisztensek: Zahorecz László, Kovács Brankó
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 9 Kruppai János, 6 Rácz László, 15 Juhász Attila, 88 Tusják Balázs - 3 Vígh Sándor, 5 Benkovics Attila, 16 Pecha László - 7 Béres Zoltán - 13 Jean Claude M'Bemba
Csere: Pecha László helyett (17) Makra Márk az 55., Benkovics Attila helyett (4) Geszler Béla az 57., Béres Zoltán helyett (2) Mácsik Péter a 85. percben
Sárga lap: Béres Zoltán az 58. percben
Gólszerzők: Rácz László a 30., Kruppai János a 75. percben

Percről-percre:
30. perc: Rácz László szabadrúgása védhetetlenül csapódott a jobb alsó sarokba. Lövése annyira erős és pontos volt, hogy a kapus a védési kísérletbe is belesérült. 0-1
37. perc:
 Egy kipattanó labdát követően a hazaiak játékosa irgalmatlan erővel lőtte szét a bal felső sarkot. 1-1
39. perc:
18 méterről végezhetett el a hazai csapat szabadrúgást. A műfűnek köszönhetően a labda megcsúszott - összetévesztve ezzel kapusunkat - és a jobb alsó sarokba csapódott. 2-1
41. perc:
 Kijátszott támadást követően a hazaiak csatára az üres kapuba passzolt. 3-1
55. perc: Érdekes szituáció a mérkőzésen. A partjelző lest int, ám a bíró nem fújja le. A hazaiak gólt szereznek belőle, a vezető bíró pár percnyi habozás után visszarendelni a labdát a 16-os vonalára, a Kikötő következhet szabadrúgással.
75. perc: Pecha László csavarta be életveszélyesen a labdát, Claude belecsúsztatott, majd az érkező Kruppai János a bal felső sarokba vágta a labdát. 3-2
84. perc:
 A hazai csapat támadója 2 méteres lesen tartózkodott, de sajnos ezt a hullámzó teljesítményt nyújtó partjelző nem vette észre, így a ziccerből ismét növelte előnyét a BEAC. 4-2

Szurkolói vélemény:
5 perc alatt eldöntötte a meccset a BEAC. Rövdzárlat keletkezett a védelmünkben illetve középpályánkon, amely orvoslása után már csak futottunk az eredmény után. Sikerült is magunkat felküzdenünk, ám a sorozatos bírói tévedések miatt sajnos nem tudtunk egyenlíteni.