Szabadkikötő SE - Pestszentimrei SK 4-1 (2-1)

2010. november 27., szombat 11:00

Szabadkikötő út, 10 néző
Vezette: Bartkó Dániel Partjelzők: Rétsági Oszkár, Péter Gyula
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 88 Tusják Balázs, 15 Juhász Attila, 6 Rácz László, 21 Mihalik Zsolt - 2 Tollas Csaba, 3 Vígh Sándor, 11 Kiss István András, 16 Szeiler József - 7 Béres Zoltán, 20 Tollas Gábor
Csere: Szeiler József helyett (17) Makra Márk a szünetben, Béres Zoltán helyett (14) Geszler Béla a 60., Tollas Csaba helyett (5) Benkovics Attila a 81. percben
Sárga lap: Makra Márk a 72., Nagy Imre a 73., Kiss István András a 85. percben
Gólszerzők: Mihalik Zsolt a 3., Vígh Sándor a 16. és a 81., Tollas Gábor a 88. percben

Percről percre:
0. perc: A szombat hajnalban történt heves havazás miatt kérdésessé vált a mérkőzés lebonyolítása a pálya rossz állapota miatt. Az ellenfél kérésére illetve beleegyezésével a bíró engedélyt adott a mérkőzés lejátszására.
3. perc: Egy bal oldali szögletet követően Mihalik Zsolt érkezett a hosszúra, majd senkitől nem zavartatva magát a kapuba bólintott. 1-0
7. perc: Béres Zoltán lövése kerőlte el a kaput.
10. perc: A vendégek csatára által a kapura bombázott lövést kapusunk sajnos nem tudta kiütni. 1-1
16. perc:
 Ismét egy bal oldali szögletet követően Vígh Sándor elé pattant a labda, aki könyörtelenül bevarrta azt a kapuba. 2-1
30. perc: Béres kapott kitűnő labdát, begyalogolt vele a kapuig, ám a jól kiérező kapus bravúrral bedobásra tudott menteni.
46. perc: Bal oldali szögletet követően Vígh ugrott fel fejelni és a kapuba bólintott. Érthetetlen módon a bíró kapustámadást fújt, miközben a vendégek portását senki nem bántotta, aláfutott a labdának, és vetődése közben esett el.
55. perc: Béres tört be a büntetőterületen belülre, ahol nyakánál fogva lerántották. A bíró - az első félidei jó teljesítményével ellentétben - nem ítélt tizenegyest érthetetlen módon. 62. perc: A kígyótérről kaptunk szabadrúgást. Kiss István végezte el, lövése pár centivel kerülte el a jobb felső sarkot.
73. perc: Nagy szóvá tette a bírónak, hogy nem várta meg, amíg beállítja a sorfalat. Sárga lapot kapott érte.
81. perc: Vígh tört be a tizenhatoson belülre kicselezett három embert, majd a hosszúba lőtte a labdát. Gyönyörű gól volt. 3-1
88. perc:
 Egy kiugratást fülelt le a vendégek portása, ám a havas pálya miatt le tudott kellőképp tisztázni. A labda Tollas Gábor elé pattant, aki a kapuba emelte a labdát. 4-1

Szurkolói vélemény:
Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk a gyengébb imreiek ellen. A havas pálya nagyon megnehezítette a csapatok dolgát, hiszen a tocsogós pálya miatt inkább hasonlított a mérkőzés egy strandofci meccshez, mint egy nagypályás bajnoki meccshez. Csapatunk jól játszott, sok helyzetet alakított ki, a második félidő elején el is dönthette volna a mérkőzést, ám kapitális bírói hibák sora miatt a mérkőzés végéig szorosnak bizonyult az eredmény.
A győzelem kitűnő idényzáró mérkőzés volt, ha a többi eredmény is úgy alakul, akkor a dobogón végez csapatunk a félidőben.