Budapest bajnokság I/b. osztály, 11. forduló
2009. október 31., szombat 14:00

Bátony utca, 60 néző
Vezette: Fenyvesi Péter Bence, Asszisztensek: Lengyel Kolos, Rózsa Norbert
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 9 Kruppai János, 6 Rácz László, 18 Tusják Balázs, 21 Mihalik Zsolt - 20 Tollas Gábor, 3 Vígh Sándor, 10 Baksa Sándor, 8 Telegdi Gergő - 2 Tollas Csaba, 11 Ivancsó Imre
Csere: Mihalik Zsolt helyett (17) Makra Márk az 55., Ivancsó Imre helyett (4) Juhász Attila a 77., Baksa Sándor helyett (15) Trpik Márk a 85. percben
Sárga lap: Baksa Sándor a 75. percben
Piros lap: Nagy Imre a 72. percben (második sárga lap után)

Percről percre:
18. perc: A hazaiak csatára került helyzetbe, ám Jimmi szépen védte a ziccert.
25. perc: Tollas Csaba kapott kitűnő kiugratást Baksa Sándortól, egy az egyben vitte a labdát a kapusra, elgurította mellette, de a labda előbb a bal kapufára pattant, onnan átpattant a jobb kapufára, majd a kapus kezébe.
40. perc: A hazaiak csatára kapott jó labdát, és kilőtte a hosszút. 1-0
45. perc:
 A piros-kékek csatára ismét ziccerben kapta a labdát, és nem hibázott. 2-0
64. perc:
Ivancsó hibázott nagyot a középpályán, amiből megindult az ellenfél csatára, aki társának passzolt, ő pedig a tehetetlen kapusunk mellett a kapuba gurított. 3-0
68. perc: Rácz László ért hozzá a labdához rosszul, ezzel ziccerbe hozta a hazaiak csatárát, aki mint 4 perccel ezelőtt, most is tehetetlen kapusunk mellett gurított a kapuba. 4-0
75. perc: Szabadrúgást kapott az Ikarus gárdája. A bíró nem várta meg, amíg Jimmi kapusunk beállítja a sorfalat, hanem engedélyt adott a szabadrúgás elvégzéséhez. A lövés a sorfalról lepattant, de épp az egyik ikaruszos elé, aki kihasználván, hogy a kapus zavarban van, a hosszúba lőtt. 5-0 Nagy Imre a heves reklamálásért sárga lapot kapott.
76. perc: Ismét kiugratták a leshatáron tartózkodó csatárt, aki bevezette a labdát a büntetőteürletre, és kifutó kapusunk mellett elgurította a labdát. Jimmi, ahogy kifutott kapujából ütközött a csatárral, amiért - eléggé kérdőjeles módon - megkapta második sárga lapját, ezzel mehetett zuhanyozni. 6-0
80. perc: Telegdi bombáját fogja az Ikarus kapusa. Első lövésünk a második félidőben...

Szurkolói vélemény:
Tragikus vereség, amit minél hamarabb el kell felejteni illetve fel kell dolgozni. Ekkora különbség nincs a két csapat között...