Szabadkikötő SE - MAC Népstadion 1-4 (0-2)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 16. forduló
2010. március 05., szombat 11:00

Szabadkikötő SE sporttelep, 30 néző
Vezette: Rábel Alfréd; Partjelzők: Szigeti Márk, Orbán Pál; Ellenőr: Nagy István
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 18 Tusják Balázs, 7 Rácz László, 15 Juhász Attila, 8 Mihalik Zsolt - 10 Baksa Sándor, 3 Vígh Sándor, 11 Kiss István András, 14 Geszler Béla - 2 Tollas Csaba, 16 Szeiler József
Csere: Geszler Béla helyett (20) Makra Márk az 55., Baksa Sándor helyett (4) Szilasi László az 58., Kiss István András helyett (9) Kruppai János a 60. percben
Sárga lap: Tollas Csaba a 14., Geszler Béla az 54., Makra Márk a 83. percben
Gólszerző: Szilasi László a 76. percben

Percről-percre:
6. perc: A Szeiler által a tizenhatos sarkánál kiharcolt, majd az alapvonalról visszagurított labdát Tollas Csaba 5 méterről a kapu mellé gurította.
7. perc: A vendégek ugratták ki csatárukat, ám kapusunk helyén volt, és lábbal szögletre védte a lövést.
9. perc: Most már nem volt ekkora szerencsénk. Szintén egy kiugratást követően a vendégek csatára ziccerben a bal felső sarokba vágta a labdát. 0-1
14. perc: Tollas Csaba kapott szövegelésért sárga lapot.
33. perc: Sajnos rosszul működött a lesreállítási taktika, a vendégek csatára kiugrott védőink mögül, középre gurított, ahol az érkező társa a hálóba bombázott. 0-2
36. perc: Egy szöglet után Mihalik tört be a labdával az ötösön belülre, ahol lerántották. A bíró a tizenegyes pontra mutatott, a büntetőt Rácz magabiztosan értékesítette. Ám a bíró túl sokat akart szerepelni, így visszafújta a büntetőt, mondván, hogy Baksa belépett. Ez teljességgel lehetetlen, márcsak azért is, mert a bíró háttal állt Baksának. A megismételt tizenegyest Rácz a felső lécre vágta.
55. perc: Rácz szabadrúgását a vendégek kapusa nagy bravúrral ütötte szögletre.
54. perc: Geszler eegy ütemet késett becsúszó szerelésével, jutalma egy sárga lap volt.
60. perc: A vendégek játékosa okosan gurított 18-ról a bal hosszú sarokba, kapusunk tehetetlen volt. 0-3
68. perc: Egy szöglet után tehetetlen apusunk mellett lőttek a hálóba. 0-4
70. perc: Nagy emberfeletti bravúrral hárított egy közeli lövést.
76. perc: Tollas tört be jobb oldalt, középre lőtt, ahol az érkező Szilasi közelről a hálóba passzolt. 1-4
80. perc: Nagy ismét egy óriási ziccert fogott.
83. perc: Makra lerántotta ellenfelét, amiért sárga lapot kapott.

Szurkolói vélemény:
Sajnos gyenge játékkal kezdtük a szezont, de meggyőződésem, hogy a bíró által visszafújt tizenegyes nem tett jót csapatunknak, hiszen lélektani előnnyel és 1-2-es állással jöhettünk volna ki a második félidőre. Amelett a játékvezető óriásit hibázott a büntető visszarendelésével, hiszen a helyszínen tartózkodó ellenőr sem látott semmi szabályba ütközőt az értékesített 11-essel kapcsolatban. Mindenesetre ennél jobb játék kell a folytatásban, azonban lankadni nem szabad!