Szent Pál Akadémia - Szabadkikötő SE 2-0 (1-0)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 10. forduló
2010. október 24., vasárnap 17:00

Promontor utca, 15 néző
Vezette: Kalász Péter; Asszisztensek: Orbán Pál, Noszlopy Zsuzsanna
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 21 Mihalik Zsolt, 15 Juhász Attila, 6 Rácz László, 88 Tusják Balázs - 3 Vígh Sándor, 14 Geszler Béla, 5 Benkovics Attila - 16 Pecha László - 20 Tollas Gábor, 2 Tollas Csaba
Csere: Benkovics Attila és Geszler Béla helyett (19) Makra Márk illetve (9) Kruppai János a szünetben, Pecha László helyett (8) Bita Árpád a 70. percben
Sárga lap: Benkovics Attila a 42. percben

Percről percre:
8. perc: Egy beadást követően a hazaiak csatára teljesen tisztán fejelhetett. Kihasználva az alkalmat, vezetést szerezett csapatának. 1-0
16. perc: Egy lesgyanús kiugratást követően Nagy Imre védett brutálisan nagyot, majd az ismétlésnél már lengetett a partjelző lest ítélvén.
25. perc: Rácz László végzett el szabadrúgást 18 méterre a kaputól. Lövése a kapufán csattant, az ismétlő Tollas Csaba pedig fölé bombázott.
30. perc: Tollas Gábor kapott kitünő labdát, bemutatott egy cselt, majd a kapufára bombázott.
38. perc: Tollas Gábor lövését védte a kapus bravúrral.
60. perc: Egy szögletet követően Tusják Balázs fejese a felső lécen csattant.
85. perc: Eladott labdát követően a hazaiak vezethettek kontrát. A bal oldali beadást a csatár a bal alsó sarokba fejelte, kapusunknak esélye sem volt a hárításra. 2-0

Szurkolói vélemény:
Igazságtalan vereség volt, hiszen több helyzetünk volt ellenfelünknél, valamint sokkal veszélyesebben játszottunk, többet volt nálunk a labda. Rengeteg energiát öltek játékosaink a győzelem megszerzése érdekében, de sajnos a kapufa ellenük volt, háromszor is kifele jött.