Grund 1986 FC - Szabadkikötő SE 2-2 (1-2)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 16. forduló
XVII., Bányapark
Vezette: Juhász Szabolcs Asszisztensek: Stasztny Viktor, Szigeti Márk

Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 8 Mihalik Zsolt, 6 Rácz László, 5 Juhász Attila, 4 Geszler Béla - 2 Tollas Csaba, 20 Tollas Gábor, 3 Vígh Sándor, 17 Makra Márk - 15 Pecha László - 11 Ivancsó Imre
Sárga lap: Tollas Gábor a 90. percben
Csere: Geszler Béla helyett (9) Kruppai János a szünetben, Pecha László helyett (7) Béres Zoltán a 70., Makra Márk helyett (88) Tusják Balázs a 78. percben
Gólszerzők: Tollas Gábor a 17., Mihalik Zsolt a 41. percben

Percről-percre:
3. perc: Tollas Csaba kapott zseniális labdát Pecha Lászlótól, befutott vele az ötösig, majd ordító helyzetben sajnos kapu mellé lőtt.
6. perc: Egy védelmi hiba után a hazaiak 11-es számú játékosa lőtte ki a jobb alsó sarkot. 1-0
12. perc: Pecha végzett el szögletet, amit kis szerencsével kifejetek a grundos védők, ám az érkező Makra Márk bombája csak centikkel a jobb felső sarok mellett ment el.
17. perc: Ismét Pecha végezte el a szögletet, amelyet követően Vígh Sándor fejelt. A labdát elsőre még sikeresen blokkolták a védők, de a kipattanót másodjára Tollas Gábor közvetlen közelről lőtte a kapuba. 1-1
41. perc:
 Pecha remekbe szabott szabadrúgása utat talált a védők közt, egyenesen Mihalik Zsolt elé szállt, aki nem habozott, okosan helyzett lövéssel jutatta előnyhöz a Kikötőt! 1-2
55. perc: Makra Márk kapott remek labdát Ivancsótól, bevitte a büntetőterületig, de bombája ismét centikkel ment csak mellé.
62. perc: Pecha kapott remek labdát, megindult vele, a kint álló kapust átemelte, de sajnos lövése elkerülte a kaput.
68. perc: Egy hazai szabadrúgást követően a sárga mezes játékos fejese a kapufán csattant.
75. perc: A hazai kapu előtti kavarodás után Béreshez került a labda, akinek lövése a kapufát súrolta.
80. perc: Beívelést követően a hazaiak játékosa a 16-oson belül összeesett és a bíró - a szurkolók erős "győzködésére" - a tizenegyes pontra mutatott. A jogtalan büntetőt a 10-es számú játékos értékesítette. 2-2

Szurkolói vélemény
Egy igazán jó iramú mérkőzésen sajnos Rákoskeresztúron hagytuk a 3 pontot. Számos ordító gólhelyzetünk volt, amit értékesíteni kellett volna, ehelyett jött a pofon a 80. percben. De jó eredmény ez a fiatalokkal telitűzdelt, sokat futó - ám technikai fejlettségben koránt sem toppon lévő - második helyezett csapat ellen főleg idegenben.