Szabadkikötő SE - Pestszentimrei SK 3-2 (3-2)

Budapest bajnokság I/b. osztály, 8. forduló
2009. október 10., szombat 11:00

Vezette: Bartkó Dániel, Asszisztensek: Szomjú Dániel, Fekésházy Mátyás
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 9 Kruppai János, 6 Rácz László, 5 Juhász Attila, 21 Mihalik Zsolt - 3 Vígh Sándor, 10 Baksa Sándor, 2 Tollas Csaba, 20 Tollas Gábor - 17 Makra Márk, 11 Ivancsó Imre
Gólszerzők: Tollas Gábor az 5., Baksa Sándor a 8., Rácz László a 40. percben
Csere: Ivancsó Imre helyett (4) Geszler Béla a 68., Baksa Sándor helyett (8) Benkovics Attila a 73., Tollas Csaba helyett (24) Mácsik Péter a 86. percben
Sárga lapok: Mihalik Zsolt a 27., Tollas Gábor a 34., Makra Márk az 58., Geszler Béla a 81. percben

Percről-percre:
5. perc:
Baksa Sándor remek beadása után Tollas Gábor érkezett a hosszú oldalon és fejelt 4 méterről védhetetlenül a kapuba. 1-0
8. perc:
 Makra Márk volt harcias és tört be a pestszentimreiek tizenhatosán belülre, kicselezett két védőt és a hosszún érkező Baksa Sándor elé tálalt, aki köszönte szépen a lehetőséget és megduplázta előnyünket. 2-0
25. perc: Hátul a védőink elszámították a labda érkezési helyét, így a vendégek játékosa kilépett, majd tizenhatról erőből kilőtte a rövidet. 2-1
36. perc: A sok-sok kihagyott helyzet és védőink figyelmetlensége megbosszulta magát. Kapusunk passzolt Juhásznak az ötösön belül, aki Rácznak akarta továbbítani a labdát, ám passza rövid volt és ezt lefülelte a fehér mezes csatár, aki nem hibázott, izomból kilőtte a hosszú sarkot. Óriási védelmi hiba. 2-2
40. perc: Szabadrúgást harcoltunk ki az ellenfél tizenhatosa előtt. A szabadrúgást a Tanár úr végezte el úgy, hogy a kapus még mozdulni sem tudott rá. Gólszerző: Rácz László 3-2

Szurkolói vélemény:
Jól játszott a csapat, az első félidőt végig uraltuk, gyorsan szereztünk is két gólt, ekkor úgy tűnt, hogy sima meccs lesz. Ezek után - szerintem - túlságosan megnyugodott a csapat és hátul csináltak védőink két katazstrófális hibát, amiért a vendégek kegyetlenül büntettek. Ám Rácz László ismét becsengetett egy védhetetlen szabadrúgásból, így a második félidőben csak tartanunk kellett az eredményt, ami sikerült is, így bezsebeltük a nagyon fontos három pontot.