Afrique International CDFSE - Szabadkikötő SE 4-1 (2-0)

Budapest-bajnokság, I/b. osztály, 9.forduló

Tatai út, 30 néző
Vezette: Herbály Péter, Asszisztensek: Dobó Gábor, Várhegyi Károly
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 9 Kruppai János, 6 Rácz László, 5 Juhász Attila, 21 Mihalik Zsolt - 3 Vígh Sándor, 2 Tollas Csaba, 8 Telegdi Gergő, 17 Makra Márk - 7 Béres Zoltán, 11 Ivancsó Imre
Gólszerző: Béres Zoltán az 53. percben
Csere: Telegdi Gergő helyett (18) Tusják Balázs a szünetben, Tollas Csaba helyett (4) Geszler Béla és Ivancsó Imre helyett (24) Benkovics Attila a 69. percben
Sárga lap: Tollas Csaba a 66. percben
Piros lap: Juhász Attila a 39. percben

Percről percre:
5. perc: A hazaiak csatára tört be a tizenhatosunkon belülre, kicselezte védünket, és lövését Jimmi csak óriási bravúrral tudta fogni.
9. perc: Az Afrique játékosa kicselezvén védőnket szembe a kapuval találta magát. Ám lövését Jimmi megint emberfeletti bravúrral védte.
17. perc: Egy szögletet követően a négerek - és egyben a mezőny - legmagasabb játékosa (kb. 210 centi) fejelhetett teljesen üresen szemben a kapuval a kapu felső sarkába. Mivel a beadást 190 centi magasan jött kb., ezért a játékosnak le kellett hajolnia ahhoz, hogy gólt szerezzen. 1-0
20. perc: Juhász Attila taktikai faltot követ el, ezért sárga lapban részesül.
24. perc: Egy kiugratást követően a hazaiak játékosa lőtt kapura, kapusunk bemutatta harmadik bravúrját is. Azonban a kipattanó labda ismét néger bőrű játékoshoz került, ám a második próbálkozást is a földön fekve, lehetetlennek tűnő helyzetből védte ki Jimmi.
39. perc: Egy beadást Juhász Attila mellel távólította el a kapu elől, ám a bíró ezt kezezésnek ítélte, így az ellenfélnek szabadrúgást, Attilának pedig a második sárga lapját adta, így megfogyatkoztunk.
45. perc: A bal oldalon kapott remek labdát az ellenfél játékosa, becsapata védőnket, majd védhetetlen gólt lőtt. 2-0
53. perc: Béres Zoltán
lőtte el a labdát kb. 30 méterről, de a lövés alig vánszorgott el a kapuig. Már mindenki zárt vissza, amikor a hazaiak kapusa suta mozdulattal mellényűlt a labdának és az a hálóba gurult. 2-1
55. perc: A színesbőrű játékos egy szabálytalanság után reklamált majd beintett a bírónak ezért 20 másodpercen belül két sárga lapot, ezzel együtt egy pirosat is bezsebelhetett.
60. perc: Béres Zoltán próbálkozott távolról, de sajnos lövése messze kerülte el a kaput.
67. perc: Tusják Balázst csapták be a bal oldalon, a csatár középre adott, ahol az érkező csatár a kapuba bombázott. 3-1
90. perc:
A partjelző percei következtek: egy kiugratást nézett el, ahol a hazaiak csatára kb. 5 méteres lesen tartózkodott, ebből sajnos gól is született. 4-1
91. perc: A partjelző most két passzt is elnézett, ahol 4-5 méteres lesen álltak a játékosok, de ebből szerencsére nem született gól.

Szurkolói vélemény:
Dicséret illeti a csapatot, hiszen nagyon kűzdött, hajtott, de sajnos a színesbőrű játékosok mind futásban, mind játéktudásban felülkerekedtek a mieinken. Külön dicséret illeti Vígh Sándort, aki végigrobotolta a meccset, illetve Nagy Imrét, aki óriási bravúrokat mutatott be.
Helyzetünk nem volt túl sok, ez lényegében betudható annak, hogy a teljesen más fizikummal rendelkező néger játékosok minden akciót lefüleltek. A - nagyon vitatható - kiállítás sem tett túl jót nekünk, hiszen egy meghatározó játékost vesztettünk, és 1 emberrel kevesebbel szinte esélytelennek tűnt a felzárkózás.