Tintahalak SZASE - Szabadkikötő SE 3-1 (2-0)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 17. forduló

Pirosrózsa utca, 40 néző
Vezette: Lovász László; Partjelzők: Kása Krisztián, Csékei Andor
Szabadkikötő SE: 12 Nagy Imre - 16 Mihalik Zsolt, 15 Juhász Attila, 7 Rácz László, 9 Makra Márk - 10 Baksa Sándor, 3 Vígh Sándor, 11 Kiss István András, 14 Geszler Béla - 4 Szilasi László, 2 Tollas Csaba
Sárga lap: Mihalik Zsolt a 80. percben
Csere: Geszler Béla helyett (8) Bita Árpád az 57., Szilasi László helyett (20) Tollas Gábor a 70. percben
Gólszerző: Vígh Sándor a 77. percben

Percről-percre:
25. perc: Szilasi kapott briliáns labdát Geszlertől, ziccerben vitte a kapura, ám a visszafelé sprintelő védő az utolsó másodpercben tisztázni tudott.
30. perc: Rácz Lászlónak léptek oda brutálisan, a szabálytalankodó még lapot sem kapott.
36. perc: Egy beadást követően a hazaiak csatára két védőnk között belepiszkált a labdába, ami a jobb alsó sarokba csorgott. 1-0
42. perc:
Bal oldali szabadrúgást követően a bombaerős lövést kapusunk csak öklözni tudta, de sajnos a középre pattanó labdába belefutott a hazaiak játékosa, akiről az bepattant a hálóba. 2-0
45. perc: Rácz szabadrúgása kerülte el centikkel a kaput.
52. perc: Szilasi kapott visszagurított labdát, lövése azonban erőtlen volt.
55. perc: Hazaiak csatára ugrott ki ziccerben, Nagy azonban emberfeletti bravúrral szögletre ütötte a labdát.
62. perc: Szögletet követően a hosszúról fejelték vissza a labdát, kapusunk ismét hatalmas bravúrral tornászta szögletre a labdát.
66. perc: Nagy repülve ütötte oldalra a bombaerős, felső sarokba tartó löketet.
77. perc: Baksa szögletét követően a jól helyezkedő Vígh a kapuba bólintott. 2-1
80. perc: Egy beadást követően a hazaiak kapusa Tollas Csabával ütközött, a bíró nem látott szabálytalanságot, de csatárunk sajnos nem tudott időben odaérni és a labdát a hálóba pöckölni.
81. perc: Mihalik a ziccerben kiugró hazai játékost rántotta le a tizenhatos vonalánál. A bíró Mihaliknak sárgát, a hazaiaknak szabadrúgást adott. Az elvégzett szabadrúgást Nagy védte, ám a kipattanóról lekéstek védőink és a Tintahalak játékosa spiccel a hálóba lőtt. 3-1

Szurkolói vélemény:
Az első játékrészben nagyrészt taktikai háborút láthattunk, egyik fél sem akart hibázni. A bekapott három gólunk nagyon elkerülhető volt, kicsit szerencsésebb esetben nem lesznek eredményesek a hazaiak ennyiszer. A játékunkkal nem volt gond, helyenként tetszetős, szép támadásokat, remek egyéni teljesítményeket láthattunk.