Szabadkikötő SE - Szigeti Asztaltársaság 5-2 (2-1)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 10. forduló
Szabadkikötő út, 50 néző
Vezette: Kovács Márk János Asszistensek: Szigeti Márk, Golecz Gábor

Szabadkikötő SE: 12 Tusják Balázs - 9 Kruppai János, 6 Rácz László, 21 Mihalik Zsolt, 17 Makra Márk - 20 Tollas Gábor, 3 Vígh Sándor, 18 Telegdi Gergő, 10 Baksa Sándor - 7 Béres Zoltán, 11 Ivancsó Imre
Gólszerzők: Béres Zoltán a 16., Baksa Sándor a 32., Tollas Gábor a 78., Telegdi Gergő a 90. percben
Csere: Baksa Sándor helyett (2) Tollas Csaba a szünetben, Ivancsó Imre helyett (4) Geszler Béla a 70., Makra Márk helyett (24) Benkovics Attila a 74., Kruppai János helyett (8) Bognár Csaba a 65. percben

Percről percre:
14. perc:
A vendégek csatára vezette rá védőinkre a labdát, majd jó 18 méterről ellőte azt. A lövése erős volt és jól helyezett, így Tusják Balázs kapusunk már nem tudta kivédeni. 0-1
16. perc: Béres Zoltán kapott nagy labdát, igazított rajta egyet, majd kilőtte a hosszú sarkot. 1-1
32. perc:
 Tollas Gábor tört be a tizenhatoson belülre, kicselezett két embert, középre gurított, ahol az érkező Baksa Sándor szemben a kapuval 3 méterről a hálóba passzolt. 2-1
55. perc: Ivancsó kapott remek labdát a jobb oldalon, emgcsinálta a cselt, és passzolás helyett inkább kapura lőtt. Sajnos a lövése 2 méterrel kerülte el a kaput.
60. perc: A kihagyott helyzetért jött a büntetés. Egy beadást követően a bíró kezezést látott, és tizenegyest ítélt. A büntetőt a vendégek gólszerzője sikeresen hajtotta végre. 2-2
65. perc:
A vendégek 5 percig azt hitték, hogy a bab is hús, ekkor egy remek beadást követően a Szigeti Asztaltársaság védőjéről pattant a kapuba a labda. 3-2
70. perc: Telegdi bombája a kapufáról vágódott oldalra.
72. perc: Jött a válasz. A vendégek játékosa a felső lécet találta telibe.
78. perc: Tollas Gábor kapott kítűnő indítást, egy az egyben vitte a kapusra a labdát, majd spiccelt kilőtte a rövidet. 4-2
90. perc:
És végül a kegyelemdöfés: egy remek beadást követően Telegdi elé került a labda, aki 6 méterről bekanalta azt a kapuba. 5-2
90. perc: Botrány!! A vendégek egyik játékosánál elszakadt a cérna és folytogatni kezdte Telegdit, miután belőtte a gólt. A bíró azonnal kiállította a dühöngő őrültet.

Szurkolói vélemény:
A sereghajtót fogadtuk egy győzelem reményében. A győzelem meg is lett, ám néha könnyelműen és figyelmetlenül játszott a csapat, ami meg is bosszulta magát, de végül azért kiütközött a két csapat közti - állíthatom túlzások nélkül - osztálybeli különbség.