MAC Népstadion - Szabadkikötő SE 3-3 (1-1)

Budapest-bajnokság I/b. osztály, 1. forduló
Fehér út, 20 néző
Vezette: dr. Zelei János Tamás Partjelzők: Patócs Gábor, ifj. Bayer László

Szabadkikötő SE: 1 Nagy Imre - 21 Mihalik Zsolt, 15 Juhász Attila, 6 Rácz László, 17 Makra Márk - 2 Tollas Csaba, 5 Nagy István András, 16 Pecha László, 20 Tollas Gábor, 9 Kruppai János - 7 Béres Zoltán
Sárga lap: Nagy Imre a 33., Nagy István András a 35., Béres Zoltán a 70. percben
Csere: Pecha László helyett (88) Mácsik Péter és Kruppai János helyett (8) Bita Árpád a 68. percben
Gólszerzők: Tollas Gábor a 25., Rácz László a 88. és a 90. percben (mindkettőt tizenegyesből)

Percről-percre:
5. perc: Egy kontratámadást követően Mihalik gurította vissza a labdát az üresen érkező Tollas Gábornak, aki éppenhogycsak a kapu mellé lőtt.
8. perc: Rácz László 18 méterről elvégzett szabadrúgása centikkel kerülte el a felső lécet.
12. perc: Pecha bal oldalról elvégzett szabadrúgása után a hazaiak kapusának kellett bravúrt bemutatnia.
15. perc: Egy hazai támadást követően kapusunknak kellett bravúrt bemutatnia.
25. perc: Szép összjáték után Tollas Gábor iramodott meg a bal oldalon, elfektetett két védőt, majd védhetetlenül lőtt a rövidbe. 0-1
33. perc: Védőink mögé beívelt labdából került ziccerbe a hazaiak támadója, kapusunk csak szabálytalanul tudta őt megállítani. Jimmi sárgát kapott, a Népstadion együttese pedig büntetőt. Ám kapusunk emberfeletti bravúrral megfogta a büntetőt!
35. perc: Nagy István szabálytalankodott kb. 20 méterre a kapunktól, amiért sárga lapot kapott. A sértett végezte el a szabadrúgást, aki bombagólt ragasztott a bal felsőbe. 1-1
38. perc: Hazai kontratámadás után a csatár 2 méterről, üres kapura feléfejelt.
41. perc: Eladott labdát követően a hazaiak csatára ajtó-ablak helyzeben lőtte ki az örs vezér terei metróállomásra a labdát.
43. perc: Tollas Gábor kapott kitűnő labdát, 16 méterről lőtt is, azonban az ellenfél kapusa bravúrral védett.
53. perc: Tollas adta el a labdát a félpályánál, az így megszerzett labdából felépített kontratámadás végén a hazai csatár gurította a bal alsó sarokba a labdát. 2-1
56. perc:
Ismét egy eladott labda, ismét egy ziccergól. 3-1
78. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Béres került helyzetbe, ám fölébombázott.
88. perc: Rácz adott forintos labdát Tollasnak, aki elhúzta azt a kapus mellett, aki brutális mód felrugta csatárunkat. A kapus megkapta jól megérdemelt piros lapját. Rácz állt a labda mögé és könyörtelenül értékesítette azt. 3-2
90. perc:
 A morálisan teljesen összezuhant és bírót hibáztató Népstadion együttese ellen a játékvezető ismét 11-est ítélt: Béres tört be a tizenhatoson belülre, ahol hátulról, könyörtelenül felrugták. Ismét Rácz volt az ítéletvégrehajtó, aki halálos nyugalommal lőtte ki a bal alsó sarkot. 3-3

Szurkolói vélemény:
Izgalmas meccset láthattunk. Az eredmény is azt mutatja, reális eredmény az iksz, bár a meccs elején eldönthettünk volna az egész mérközést, annyi ziccerünk volt. Ehelyett jött az ellenfél büntetése, és a mérkőzés végéig rohanhattunk a nem épp magas intelligencia hányadossal rendelkező (kompletten játékosok, edző, szurkolók) Népstadion gárdája ellen. Van még mit kiküszöbölni a szezon során, de össességében elmondható, hogy elégedettek lehetünk az eredménnyel.